Chris Read, Pokerde Kadınları Düşünüyor ve LIPS Ulusal Şampiyonasını Kazanıyor

Chris Oku

Poker oyununa daha fazla kadın getirme görevi söz konusu olduğunda, çok azı onun kadar tutkuludur. Chris OkuSon zamanlarda programdaki en prestijli kadın odaklı poker turnuvalarından birini kazanan . Geçenlerde onunla konuştu PokerHaberleri sadece galibiyetle ilgili değil, aynı zamanda sevdiği oyuna daha fazla kadın getirme çabaları hakkında da.

Louisiana’da doğup büyüyen ancak 1986’da Georgia’ya yerleşen Read, hayatının aşkı Rick ile evli ve üç yetişkin çocuğu ve iki torunu var. O ve kocası yakın zamanda Biloxi’nin Arka Körfezi’nde bir ev inşa ettiler ve Mart ayında oraya taşındılar.

The Hendon Mob’a göre ömür boyu yaklaşık çeyrek milyon dolar kazancı olan başarılı bir poker oyuncusu olmasına rağmen Read, satış, finans, otomotiv bankacılığı ve hatta dış satışlar dahil olmak üzere her zaman otomotiv işinde olmuştur.

Peki güneyli bir otomotiv kızı pokeri nasıl öğrendi?

“Çocukken büyükbabam ve ailemle kağıt oynardım ama bunu gerçekten kocama bağlıyorum” dedi. “Çıkmaya başladığımızda beni hold’em ile tanıştırdı ve oyunun sunduğu zorluklar nedeniyle neredeyse anında bağlandım. Muhtemelen beni hiç tanıştırmamış olmayı diliyordu, çünkü yıllardır poker oynamaya onun istediğinden daha fazla gidiyordum.”

Yıllar boyunca Read, dikkatini turnuva oyunlarına çevirmeden önce 2$/5$ ve 5$/5$ limitsiz hold’em kullanan bir nakit oyun oyuncusuydu.

“Şu anda ikisini de oynuyorum ama sadece bir tanesini seçmem gerekse, bu derin bir yapıya sahip büyük açık alan turnuvaları olurdu,” diye itiraf etti. “Genellikle 400 ila 1.100 dolar arasında değişen etkinliklerde çok sayıda nakit ve final masasıyla oldukça iyi bir sicilim var.”

The Hendon Mob’a göre, Read’in bugüne kadarki en büyük nakit parası, geçen Ağustos ayında ikinciliği bitirmek için 18.890 dolardı. Küçük Krallar ve Kraliçeler SÜPER Canavar Yığını. Ayrıca dördüncü bitirdiği için 17.796 dolar kazandı. 2020 bestbet Jacksonville Fall Frenzy $1,500 Ana Etkinlikve kazanmak için 15.717 dolar Küçük Krallar ve Kraliçeler Bedford 400 $ NLH Haziran 2021’de.

Poker Hedefleri

Poker hedeflerine gelince, Read en tepeye doğru bir WSOP Circuit altın yüzüğü kazanan ve aynı zamanda yeni YouTube Kanalını tanıtan sırada yer alıyor. “Chris Read Em & Weep- Poker, Yerler ve Kişilikler” bu da poker sevgisini dünyanın her yerindeki muhteşem seyahat noktalarıyla birleştiriyor. Ayrıca harika poker kişilikleriyle röportajlar yapıyor.

“Hedef, kanalı büyütmek ve diğer bayanları oyuna katılmaya ve aynı şeyi yapmaya teşvik etmeye yardımcı olmak” dedi ve daha fazla oynamayı umduğunu belirtirken, şu anda çalışma programı sadece üç tanesine katılmasına izin veriyor. veya ayda dört canlı etkinlik.

Diğer bir amaç ise poker parasını büyüterek harika yapılara sahip daha büyük buy-in turnuvalarında çekim yapabilmesidir. Kendisi ve diğerleri için büyük bir fırsat sayesinde bunu yapma şansını elde edebilir. Poker Yıldızları.

“Ağustos’ta beni ve diğer sekiz bayanı Platinum Pass için yarışmak için EPT Barcelona’ya gönderiyorlar,” dedi kocaman bir gülümsemeyle. “Bu tek masalık turnuvayı kazanmak ve 30.000$’lık Platinum Pass’ı almak çok büyük bir hedef.”

Pokerde Kadınları Desteklemek

En gururlu poker başarısının ne olduğu sorulduğunda, Read bir galibiyet belirtmedi.

“Kadın Poker Derneği (WPA) savunucusu olmak ve ‘Poker Queens’ Facebook grubunu kurmak” dedi, “Diğer birçok kadınla birlikte tezahürat yapmayı, diğer bayanlara koçluk yapmayı ve onlara akıl hocalığı yapmayı seviyorum. Yardım ettiğimiz bir bayanı gerçekten iyi yapmaya başlamak her zaman harika. ”

Chris Oku
WSOP eyleminde Chris Read.

Ayrıca gururlu poker anlarını da detaylandırdı: “Gurur duyduğum bir poker başarısı, geçen yılki ilk ve tek WSOP Ana Etkinliğimin 4. Gününde nakit para kazanmaktı. Eğer 3. Gün’de derin aslarla flop öncesi iki dış oyuncu için değilse, kim bilir.”

WSOP’den bahsetmişken Read, geçen yılki kadın oyuncuların katılımının pokerde kadınların geleceği için iyi bir işaret olduğuna inanıyor.

“WSOP’u her zamankinden daha fazla oynayan kadın yüzdesiyle doğru yönde ilerlediğini hissediyorum” dedi, “ama onu çok daha fazla büyütmek için birçok fırsat var.”

Devam etti: “Bazıları kültürel olduğu için zaman alacak. Kadınlar tipik olarak bakıcılar ve çoğu profesyonel erkeğin gerçekten zirveye ulaştığı yaş, çoğu kadın evde çocuklarla birlikte. Bir şekilde kızları daha fazla dahil edebilirsek ve stratejik rekabetçi oyunlarla ilgileniyoruz, sayı değişimini daha da fazla görmeye başlamalıyız. Bu YouTube kanalını başlatmamın bir nedeni bu. Bu konuda blog yazan çok az kadın var. norm.

“Muazzam yardımcı olacak diğer parça, sağlam kadın oyunculara daha fazla yatırım yapmak isteyen daha fazla finansal desteğe, yatırımcıya, kuruluşa vb. sahip olsaydık. Ben ve pokerde çok çalışan -oyunu inceleyen ve harika sonuçlar elde eden- pek çok diğer hanımefendi, ancak işimizi bırakıp turnuvalarda daha yüksek kazançlı oyunlar oynayacak devasa paramız yok.”

LIPS Ulusal Şampiyonasını Kazanmak

Chris Oku
Chris Read, LIPS Ulusal Şampiyonasında galip geldi.

Gerçekten de, Read çok çalışıyor ve sonuçları var, en son 450$ katılımlı LIPS Ulusal Şampiyonası Haziran sonunda 218 katılımcının katıldığı bir turnuva Güney Noktası Kumarhanesi Las Vegas’ta 87.200$ ödül havuzuna layık görüldü. 15.386 $ karşılığında kazanarak yarayı okuyun.

Read, “Lips Ulusal Şampiyonası, WSOP Kadınlar Haftası sırasında Vegas’ta düzenleniyor” dedi. “LIPS’i ve bizimle oynayan tüm kadınları seviyorum. Lupe Soto her zaman birinci sınıf bir dizi yönetir.”

Nakit para kazanan ancak final masasının altında kalanlar arasında Debbie Burkhead (10. – 1.724 $), Tonya Baltazar (15. – 1.379 $), Kim Schinco (20. – 905 $), Ashley Frank (23. – 819 dolar) ve Svetlana Gromenkova (28. – 647 dolar).

Read, iki günlük turnuvanın final masasını fişlerde ikinci yaptı, ancak ilk üç el içinde, ikisi dışarıda olan birinci el başlangıç ​​elleriyle kaybettikten sonra kısa bir desteye düştü.

“Bir şekilde katlama düğmesini buldum ve keçeleşmedim” diye hatırladı. “Önümüzdeki iki saatlik kart ölü sefaletinde eğilmemek ve süper sabırlı olmak için derine inmek zorunda kaldım. Bu iki saati diğer oyuncuları anlamak için kullandım ve aşağı yukarı oyunculara sömürücü oynamayı başardım. Kazanmak için beş büyük attım.”

Teke tek anlaşmanın bir parçası olarak aldığı 15.386 dolar, Read’in kariyerinin dördüncü en büyük skorunu oluşturdu.

2022 LIPS Ulusal Şampiyonası Final Tablosu Sonuçları

Yer oyuncu Ödül
1 Chris Oku $15.386*
2 Debora Brooke $15.385*
3 jennifer kürek $8,620
4 Souhila Yousfi $6,982
5 Nancy Patterson $5.215
6 Susan MacPherson $4,310
7 Bridgette Adkins $3.448
8 Lauren Demet 2.715$
9 Carey Buck 2,155$

* Head-up anlaşmasını ifade eder.

Read hakkında daha fazla bilgi için burayı Twitter’da takip ettiğinizden emin olun. @chrisreadpoker.

Ruth Hall, Nevada Eyalet Bayanlar Poker Şampiyonasını LIPS Tarafından İkinci Kez Kazandı

Ad Soyad

Çad Holloway

Genel Yayın Yönetmeni ABD

Genel Yayın Yönetmeni ABD, PokerNews Podcast yardımcı sunucusu ve 2013 WSOP Bilezik Kazananı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir