İşte Tanıkların Susie Zhao Cinayet Davasının 2. Gününde İfade Verdikleri

Jeffery Morris

Uyarı: Aşağıdaki makale cinayet ve cinsel saldırıyla ilgili grafik ayrıntıları içermektedir.

Sanıkların yargılanmasının ikinci günü Susie Zhao katil Jeffery Bernard Morris 4 Ekim Salı günü gerçekleşti ve poker oyuncusunu canlı gören son insanlardan biri olan Zhao’nun çocukluk arkadaşı da dahil olmak üzere bir avuç tanığın ifadesini içeriyordu.

62 yaşındaki Morris, Michigan’da iki cinayet suçlamasıyla karşı karşıya. Oakland İlçe Devre Mahkemesi Polisin Morris’in cinsel saldırıya uğradığını ve diri diri yaktığını iddia eden Zhao’nun öldürülmesi için. Bir hafta sürmesi beklenen duruşmanın 2. gününde ifade veren diğer tanıklar arasında bir adli tabip, White Lake Emniyet Müdürlüğü dedektif ve onu cinayet günü gören Morris’in bir arkadaşı.

Susie Zhao cinayet davasının 1. Günü hakkında bilgi edinin

“Kapsamlı Yakma”

Dünkü duruşmada savcılar, Zhao ve Morris’in 12 Temmuz 2020’de buluştuklarını ve şiddetli bir suç geçmişi olan hüküm giymiş bir seks suçlusu olan Morris’in Zhao’yu fermuarını bağladığını ve onu bir devlet rekreasyon alanına götürdüğünü ve “(aldı ) yumruğunu ve o, “üzerine gaz püskürtüp… o hala hayattayken onu ateşe vermeden” önce genital bölgesine” vurdu.

Duruşmanın ikinci gününde adli tabip yardımcısı Oakland County Adli Tıp Kurumu Zhao’nun sırtı ve kalçaları dışında “vücut yüzey alanının en az %95’inde yoğun yanma” olduğunu doğruladı.

tıbbi muayene
Jeffery Morris davasında bir tıp doktoru yardımcısı ifade veriyor

Adli tabip ayrıca Zhao’nun vajinası ve anüsü arasında “yarım inç veya daha az” derin ve “önemli bir güç” tarafından yapılmış “önemli derin bir yara” olarak adlandırdığı bir “yırtılma” olduğunu doğruladı.

İddia makamı, darbeyi yapanın bir yumruk olup olmadığını sordu (Morris’in şiddetli “yumruklama” pornografisine takıntısı olduğunu ve “şiddet içeren fantezilerini gerçekleştirmek için Zhao’yu kullandığını” iddia ediyorlar).

“Olabilir,” diye yanıtladı adli tabip.

Adli tabip mahkemeye ayrıca Zhao’nun nefes borusunda kurum olduğunu ve ateşe verildikten sonra muhtemelen “bir veya iki dakika” yaşadığına dikkat çekerek “ısıl vücut yanıklarından … kurum solunmasından” öldüğünü söyledi. .

Bir toksikoloji raporu ayrıca, savcıların dün mahkemeye Zhao’ya teşhis konduğunu söylediği şizofreni tedavisine yönelik ilaçlar da dahil olmak üzere Zhao’nun sisteminde tedavi edici ilaçlar ve psikiyatrik ilaçlar olduğunu ortaya çıkardı.

“Daha Boş Görünüyordu”

Michelle LagrouZhao’yu 18 yıldır tanıyan çocukluk arkadaşı, kürsüye çıktı ve öldürüldüğü gün Zhao’nun yanında olduğunu söyledi.

10 Temmuz’da Lagrou, yakın temasta olmadığı Zhao’dan bir telefon aldığını ve bir araç istediğini söyledi. Lagrou, Zhao’yu aldı ve çocukluk arkadaşının garip davranışlarını gözlemlediği Saginaw’daki bir arkadaşının evine gitti.

Michelle Lagrou
Michele Lagrou Jeffery Morris davasında ifade verdi

Lagrou, “Biraz garip davrandığını düşündüm, ancak bazı arkadaşlarımdan onun biraz farklı olduğunu duymuştum.” Dedi. “Daha boş görünüyordu.”

Lagrou mahkemeye, Zhao’nun arabasını izinsiz aldığını ve Adderall reçetesinden beş hapın “eksik olduğunu, bu yüzden (Zhao)’nun onları aldığını varsayıyorum” fark ettiğini söyledi. Bu nedenle, 12 Temmuz’da Zhao’yu annesinin evine götürmeyi denedi, ancak Zhao “gerçekten garip davranmaya başlayınca ve bu beni yanlış yöne savurduğunda” onu bir benzin istasyonunda bıraktı.

Lagrou, çocukluk arkadaşının şizofreni teşhisini bilmediğini ifade etti ve “şimdi geriye dönüp bakıldığında, bu çok mantıklı” dedi.

Ve Lagrou, düzensiz davranışına rağmen arkadaşına güvenmişti: “Bu kızı uzun zamandır tanıyorum, bu yüzden arabamı çaldığını düşünmedim. Bu yüzden ‘kayboldu mu?’ diye düşündüm.”

Diğer Tanıklık

İfade veren diğerleri arasında Jessica Dragerbir adli bilim adamı Michigan Eyalet Polisi Zhao’dan alınan vajinal sürüntülerin Morris’in DNA’sının mevcut olduğunu ortaya çıkardığını, ayrıca Morris’in cinayet gecesi fermuarlı bağları ve Vazelini çaldığını ifade eden bir bakkal güvenlik müdürü ve Morris’i sattığına tanıklık eden bir benzin istasyonu sahibi gaz olabilir.

Ayrıca, Morris’in bir arkadaşı, 12 Temmuz’da Morris’in bir otel odası için “gelip biraz borç almak istediğini” ifade etti ve Morris’in arabasında hasır şapkalı ve gözlüklü bir kadın gördüğünü kaydetti.

Susie Zhao
Susie Zhao

O ifade vermese de savcılar Zhao’nun annesinin ifadesini okudular. Fang Dai12 Temmuz’da Zhao’yu benzin istasyonundan aldığını ve evine götürdüğünü ifade etti. Dai ve kocası o akşam daha sonra akşam yemeği yemek için ayrıldılar ve döndüklerinde Zhao gitmişti.

Dai ayrıca kızının akıl sağlığı geçmişi hakkında daha fazla bilgi verdi ve kocasıyla birlikte 2015 yılında Zhao’yu mahkeme kararıyla kurumsallaştırmaya çalıştıklarını ve başaramadıklarını belirtti. 2018’de çift, Zhao’nun velayetini almaya çalıştı ama yine sonuç alamadı.

Daha Fazla Poker Oyuncusu Konuşuyor

Zhao’nun öldürülmesinden yaklaşık iki buçuk yıl sonra dava nihayet yargılanacakken, birkaç poker profesyoneli Los Angeles nakit oyun sahnesinde düzenli olan Zhao’yu hatırlamak için sosyal medyaya gitti.

Poker yorumcusu Bart HansonLA poker dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Zhao’yu “sevgili dostum” olarak nitelendirdi ve takipçilerinden duruşmaya katılmalarını istedi.

yorumcu arkadaşı David Tuchmanbu sırada, tweetlendi bir keresinde Şükran Günü yemeği için evinde “Susie Q” olduğunu söyledi.

“Onu özlüyorum,” dedi Tuchman.

Zhao ile yakın olan diğer poker oyuncuları şunlardır: Ronnie Bardah, Xuan Liu, Brandon Shack-Harris ve Clayton Fletcher.

Açıklamaya göre, bir hafta sürmesi beklenen davanın 3. günü Yargıç Martha Anderson5 Ekim Çarşamba günü saat 10.00’da başlayacak

Görüntüler Oakland County Circuit Court’un izniyle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir