Mega Millions piyango: oyun kuralları ve kazananlar için önemli bilgiler

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki muhtemelen en popüler piyango oyunu olan Mega Millions, sadece muazzam ve rekor kıran jackpotları ile değil, aynı zamanda anlaşılması kolay kurallarıyla da çok popüler. İlk kez bir piyango bileti satın alan deneyimsiz bir oyuncu bile bu piyango oyununun nasıl oynanacağını anlayabilir. Tüm bu belirgin basitlik ve rahatlıkla, oyunun yaratıcıları hala her ayrıntıyı düşündü ve normal oyuncuların isteklerini dikkate aldı ve bu nedenle tüm süreci optimize etmek ve büyük kazançların düşme olasılığını dengelemek için oyun kuralları zaman zaman güncelleniyor. .

Unutulmamalıdır ki “Mega Millions” türünün tek örneği değildir. Avrupa’daki birçok ülkede ve Amerika’nın kendisinde, bu piyangoya benzer ve hatta neredeyse aynısı var. Yine de birçok Amerikan vatandaşı tarafından ülkenin ana ve en iyi piyangosu olarak kabul edilen bu oyundur. Bu yazıda, başarı şansını büyük ölçüde artırabilecek bu piyangonun tüm nüanslarını anlamaya çalışacağız.

Mega Millions’ın temel kuralları.

Bu oyun, ana ve ek sayıların belirli bir kombinasyonunu seçmeyi içeren standart türe aittir. Bu durumda, biçim “5/75 + 1/15” olarak belirlenir, yani oynatıcı ilk önce ana sütunda 1’den 75’e kadar sayılarla beş doğru sayıyı ve aralıktaki ek bir sayıyı seçmelidir. 1’den 15’e kadar. Oyun sırasında ek sayılara “mega toplar” denir.

Aynı zamanda, bir bilet satın alırken, katılımcı “Megaplier” adlı ek bir ücret talep eden ek bir seçenek seçebilir. Bu seçenek seçilirse, oyun sırasında topun üzerinde görünen Megaplier sayısına göre ek kategorilerden kazançlar artacaktır. Topun üzerinde 2’den 5’e kadar sayılar olabilir, bu da katılımcının kazancının tam olarak kaç katına çıkacağını gösterir. “Megaplier” ana ikramiyeyi artırmak için çalışmaz.

Bir oyuncu tüm büyük sayıları ve mega topun sayısını eşleştirebilirse, minimum 15.000.000 $ ile ikramiyelerini kazanabilir. Bununla birlikte, bir çekilişin büyük bir ödülle sonuçlanması nadir değildir, bu nedenle ikramiye bir sonraki çekilişe 5.000.000 $ daha ekler ve bu, doğru kombinasyona sahip şanslı bir oyuncunun sonunda bulunduğu çekilişe kadar devam eder.

Ek Ödül Kategorileri

Ayrıca her oyun sırasında kimse büyük ödülü alamasa bile, daha basit kombinasyonları seçerek ek kategorilerde ödül kazanan çok sayıda katılımcı vardır. Örneğin, Mega Millions sadece 5 asal sayı toplarsa, (ortalama olarak) bir milyon dolarlık bir ödül talep edebilirsiniz. Ardından, yaklaşık 10.000 $ getirecek olan 4 asal sayı ve bir doğru “Mega Top” kombinasyonu geliyor. Dördüncü sırada, yaklaşık yarım bin dolarlık 4 asal sayı, ardından 3 asal sayı ile Kategori 5 ve 200 dolarlık bir “Mega Ball” geliyor.

Sırada, üç ana sayı veya iki ana sayı ve aynı miktarda yaklaşık 10 dolar getiren bir ekstra top ile 6. ve 7. sıralar. 8. sırada sadece 4 $ için bir ana ve bir ekstra sayı var. Biletin maliyetini telafi edecek bir teselli ödülü, en az bir “mega-ball” doğru seçilerek elde edilebilir.

Kazanan bir kombinasyonun düşme olasılığına daha yakından bakarsak, son kural güncellemesinden sonra ikramiye için 302.575.350’de 1 olarak ifade edilirken, sonraki kategori için 12.607.306’da 1’dir. Herhangi bir ödül fırsatının toplam olasılığını (teselli tazminatı da dahil) doğru bir şekilde hesaplarsanız, oran 1’e 24 olarak ifade edilir. MegaMillions’ta kazanma olasılığının benzer Avrupa piyangolarından biraz daha düşük olduğu söylenebilir, ancak, aynı zamanda, diğer yandan gerçekten devasa ve rekor ikramiyelerle telafi ediliyor.

Nasıl katılınır?

Oyuncular, bilet satın alma ve para çekme hizmetleri sunan çeşitli çevrimiçi hizmetler aracılığıyla Mega Millions piyangosunu deneyebilir ve sonuçlar ayrıca fransa loto sonucu bölüm veya bölüm, seçtiğiniz siteye bağlı olarak farklı şekilde adlandırılacaktır. Ve Amerika sakinleri “eldeki sayılarla” oynayabilir. Çoğu durumda, reşit olmak, en az 18 yaşında olmak ve iki buçuk dolara bir bilet almak yeterlidir, bundan sonra geriye doğru kombinasyonu seçmek kalır.

Vergilendirme

Ödeme yapma kurallarının belirli bir eyalette yürürlükte olan yasalara göre değişebileceği anlaşılmalıdır. Örneğin Pensilvanya veya Kaliforniya’da kazananın ödülü için herhangi bir gelir vergisi ödemesi gerekmeyecektir, ancak örneğin Washington, New Hampshire veya Teksas’ta herhangi bir kazanç şekli için böyle bir gelir vergisi yoktur. Katılımcıların ödeme yaparken 3 tür vergi ödemek zorunda kalacakları Yonkers ve New York sakinleri daha az şanslı.

Ayrıca Amerika’da piyango kazançları için genel kurallar vardır. Yeni başlayanlar için, herhangi bir kazanan, Amerikalıysa ödülünün yüzde 25’ini ve başka bir ülkeden ise yüzde 30’unu vermek zorunda kalacak. Çoğu eyalette farklılık gösteren belirli bölgesel vergiler de vardır.

Katılım hakkında daha fazla bilgi

Mega Millions için geçerli olan diğer önemli ayrıntılardan birkaç önemli nokta daha var. İlk olarak, her bir piyango biletinin aynı anda 5 ila 20 arası alanı doldurma seçeneği vardır. Ayrıca oyuncular, aynı anda 5’ten fazla ana sayıyı işaretlemenize izin veren genişletilmiş bahis seçeneğini kullanarak çok sayıda sayı seçmek için özel taktikler kullanabilir. Ayrıca, burada resmi düzeyde, oyuncuların ortak bilet satın almaları ve çekilişlere katılımları için sendikalarda örgütlenmesi yasallaştırılmıştır; bu, ek ücret ödemeden ödül kazanma şansını önemli ölçüde artırabilir, ancak gruptaki diğer oyuncularla paylaşılması gerekecektir. .Gerçekten işe yarayan en iyi ücretsiz rulet sistemlerini elde etmek için, kanıtlanmış en iyi 5 rulet sistemine ve aşağıdaki video serisine bakın. Bu, bulabileceğiniz en iyi %100 ücretsiz rulet kazanma bilgisidir. Ruletten gerçekten para kazanan profesyoneller tarafından yazılmıştır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir