WPT Venetian Run’dan sonra Valerie Novak, Daha Fazla Kadının Pokere Girmesine Yardımcı Olmak İstiyor

Valerie Novak

Kariyerinin en iyi skorunu aldıktan sadece birkaç ay sonra Dünya Poker Turu (WPT) Seminole Hard Rock Poker Hesaplaşması, Valerie Novak kendini başka bir koşu yaparken buldu WPT Venetian $5,000 katılımlı Ana Etkinlik Las Vegas’ta.

Maryland’den bir işletme sahibi ve yarı zamanlı poker oyuncusu olan Novak, şampiyonluk etkinliğinin 3. Günü’nü görmek için hayatta kalan 36 oyuncudan biriydi ve kendini aşağıdakiler gibi en iyi kırıcılar arasında buldu. Robert Mizrachi, Marius Gierse, Jerry Wong ve Hüseyin Ensan.

Novak, “Bu, oynadığımı düşündüğüm en zorlu sahalardan biri” dedi. PokerHaberleri 16 Temmuz’da 3. Günde mola verdiği için.

WPT Venetian’ı kimin kazandığını görmek için buraya tıklayın!

Florida’da Zafer

Novak, kazandığı Nisan ayında poker spot ışığında bir an kazandı Etkinlik #30: 1.100$ Derin Yığın Limitsiz Hold’em Hollywood, Florida’daki Seminole Hard Rock Poker Showdown’da 91.835 $475 kişilik bir alandan geçerek ve yenerek Şans Kornut teke tek oyun sırasında.

Novak, yakın zamanda kazanan en üst sıradaki GPI oyuncusuna karşı eşleşmeyi anlattı. WPT Çikolata “ezici” olarak ilk unvanı için.

“Kendimi şanslı hissediyorum” dedi, “Sanırım uzun bir oyun olsaydı beni yenerdi. Ama kesinlikle ona karşı şanslıydım. Ve muhtemelen pokerde tanıştığım en gerçekten iyi insanlardan biri.”

Valerie Novak
Valerie Novak, WPT Seminole Hard Rock’ta

Aynı zamanda WPT Venetian’ı oynayan ve 2. Günde elenen Kornuth’a karşı yapılan savaş, Novak’a poker profesyonellerine kaydolması için ilham verdi. Çip Lideri Koçluğu site “çünkü onun ve Alex Foxen oynadım ve öğrencilerinden gerçekten iyi geri bildirimler aldım.”

Novak, “Bu yüzden ders çalışarak biraz daha ilerleme görmeye başladığımı düşünüyorum (oyunumda)” dedi.

Maryland işletme sahibi, son zamanlarda çocukları büyüdüğü için pokere daha fazla odaklandığını ve “çok daha fazla özgürlüğe sahip olduğunu ve her yerden seyahat edip çalışabileceğini” söyledi.

“Yani benim kişisel durumum için bunu çok daha mümkün kılıyor, bu yüzden minnettarım” dedi. “Çocuklar 18 yaşından küçükken bunu yapmak zordu çünkü evin sorumlusu bendim. Şimdi hepsi büyüdüler, kendi ailelerini kurdular, bu yüzden şimdi seyahat edebiliyorum ve ne yapıyorsam onu ​​yapıyorum. Sevdiğim şey bu ve hepsi çok destekleyici.”

Başka Bir Derin Koşu

Birkaç ay sonra Novak, oyunun WPT Venetian Main Event’te sunduğu en iyi şeylerden bazılarıyla karşı karşıya olduğunu bir kez daha buldu.

Novak, “Dün (2. Günde) ilk masam, masamda dokuz koltuktan yedi profesyonel olduğunu düşünüyorum” dedi. “Çılgıncaydı. Geri döndüğümüzde (1. Gün’den sonra) 2. Gün’ü tamamlayıp başaramayacağımdan bile emin değildim. 2. Günün en zoru olacağını biliyordum.”

Ancak Novak gün boyunca başardı ve 3. Günü görmek için hayatta kalmak için 1.178 oyuncunun %97’sini geride bıraktı.

“Dün dokun ve git. 65.000’e düştüm… (ve) birkaç iyi noktam vardı, geri koştum … Bugün beni çok gerginleştiriyor,” Novak güldü.

Alan sadece iki masaya küçülürken Novak, 3. Günün ilk birkaç saatini başardı. Kalan 17 oyuncu ile Novak, cep aslarıyla üç bahis yaptı ve tarafından çağrıldı. Javier Zarco göre, Zarco’nun cep onlarcasına karşı harika durumda olmak WPT canlı güncellemeleri.

Flop ve dönüş pek değişmedi, ancak nehirde hiçbir yerden bir onluk belirdi ve Zarco’yu bir sete yükseltti ve Novak’ın koşusunu yıkıcı bir şekilde sonlandırdı.

Valerie Novak
Valerie Novak

Novak’ın 17. sıradaki çıkışı acı verici olsa da yarı zamanlı poker oyuncusu bugüne kadarki en büyük üçüncü canlı skoru için 38.200$ kazandı.

Slot Oynamak İçin En İyi Ücretsiz

Pokerde Kadınlara Yardım Etmek

WPT Venetian Main Event’in 3. Günü’nü kazanan tek kadın olan Novak, sahada çok sayıda kadın oyuncunun bulunmasından etkilendiğini söyledi. Wendy Beckers, Victoria Livschitz, Daniela Rodriguez, Maria Konnikova, Milagros Peterson, kedicik kuo ve WPT şampiyonu Ema Zajmovichepsi 2. Gün’e ulaştı.

Ema Zajmovic
Ema Zajmovic

Novak, “Bu yıl çok daha fazla kadın gördüm. Bu harika” dedi.

Maryland’e döndüğünde Novak, “kadınlara yardım etmek (ve) onlara gelip oynamayı öğrenmek ve iyi vakit geçirmek için güzel bir ortam sağlamak” için bir grup veya kulüp kurmayı planladığını söyledi.

Novak, “Bu kesinlikle daha fazla geride kalmaya başlamak istediğim bir girişim” dedi. “Çünkü biliyorum, şahsen benim için, hayatımda bu oyunu ne kadar sevsem de istediğim kadar oynayamadığım büyük bir zaman vardı. Kişisel sorumluluklarım vardı… Başka kadınlara yardım edebilseydim, bu eğlenceli olurdu.”

Valerie Novak hakkında daha fazla bilgi için Twitter’da onu takip edin @PokergirlVal.

Fotoğraflar, Joe Giron ve WPT’nin izniyle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir